joi, 30 iulie 2009

FINAL Sahtior - FC Timisoara 2-2/ Egalii campionilor

Champions League, DigiSport direct

Fluier final de partida

90+4' Pantilimon respinge peste poarta un sut al lui
Hubschman

90+3' Claudiu Ionescu intra in locul lui Gigel Bucur

S-a intrat in minutul 90

86' Fernandinho suteaza din afara careului de 16 metri, Pantilimon greseste, iar mingea intra in poarta. Sahtior - Timisoara 2-2

81'
Aghahowa intra pe teren in locul lui Luiz Adriano

80' Goool Timisoara! Gigel Bucur scapa pe un contraatac, il intoarce de doua ori pe
Kucer si inscrie cu un sut pe coltul scurt

Timisorenii incearca din rasputeri sa tina mingea cat mai departe de propriul careu

75'
Ilsinho primeste si el cartonasul galben

75' Bourceanu primeste cartonasul galben

73' Pantilimon scoate incredibil de sub bara o lovitura de cap. Ocazie imensa a gazdelor

73' Piatov (portarul gazdelor) se complica inutil intr-o faza in care era sa piarda mingea la cativa metri de poarta

72' Intra in teren Stelian Stancu si iese Dan Alexa la Timisoara

71' Fenandinho trimite cu capul putin pe langa poarta banatenilor

67' Jadson suteaza in bara (exact la vinclu) dintr-o lovitura libera de la 23 de metri. Sansa mare pentru Timisoara

Gazdele continua sa domine categoric. Artiom Karamian are cartonas galben si mai multe faulturi la activ, armeanul risca eliminarea

61' Goool Sahtior! Gladki inscrie
cu capul din sase metri dupa o lovitura libera a gazdelor. Sahtior - Timisoara 1-1

59' Fenandinho face un stop pe piept, dar sutul sau cu dreptul trece departe de poarta lui Pantilimon

Elevii lui Nelutu Sabau nu pot sa tina prea mult mingea, gazdele fac un presing naucitor

55' Pantilimon se accidenteaza dupa ce il blocheaza pe Gladki. Pana la urma portarul banatenilor se ridica si continua partida

51' Luiz Adriano suteaza in transversala de la 8 metri, Pantilimon era batut

50' William suteaza inselator, Pantilimon retine in doi timpi

48' Jadson suteaza puternic, Pantilimon scoate superb. Gazdele preseaza tot mai mult

46' Au intrat Cigrinski si Gladki au iesit Iscenko si Sevciuk la gazde

A inceput repriza a doua

Pauza. Sahtior - Timisoara 0-1

44' Willian suteaza puternic, mingea atinge transversala

Sahtior ataca cu aproape toata echipa

38'
Artiom Karamian primeste cartonasul galben

37' Gigel Bucur scapa spre poarta lui Piatov, dar intarzie faza si este blocat de apararea gazdelor

36' Pantilimon scoate de sub bara o lovitura libera executata de Dario Srna. Ocazie mare a gazdelor

35' Magera scapa singur cu portarul, dar se dicteaza fault in atac la Gigel Bucur, cel care ii pasase

34' Bourceanu respinge cu capul o centrare periculoasa a gazdelor

Shaktior exercita o presiune foarte mare asupra Timisoarei

27' Parks paraseste terenul de joc accidentat (dupa faza in care a centrat decisiv pentru Bucur), in locul lui a intrat Magera

25' Luiz Adriano este aproape de egalare, dar Cisovsky il blocheaza in ultimul moment

20' Goooool Timisoara! Parks patrunde pe dreapta, centreaza perfect, iar Gigel Bucur, plasat foarte bine la 8-9 metri de poarta, il executa pe Piatov cu un sut pe coltul lung

18' Fernandinho suteaza puternic dintr-o lovitura libera de la mare distanta, Pantilimon retine

15' Arman Karamian patrunde bine pe dreapta, centreaza, dar Piatov retine fara emotii

Pret de cateva zeci de secunde se aud si suporterii veniti de la Timisoara

12' Luis Adriano suteaza putin pe langa vinclul portii lui Pantilimon dupa o centrare a lui Srna. Cea mai mare ocazie a gazdelor

Timisoara incearca sa tina cat mai departe mingea de poarta lui Pantilimon, Sahtior combina mult pe benzile terenului

5' Luiz Adriano trece si el pe langa gol. Gazdele au inceput in forta disputa

3' Fernandinho are o ocazie importanta pentru gazde, scorul ramane insa 0-0